Руйнівна сила жорсткої води

Багато хто з нас не раз стикалися з таким поняттям, як жорстка вода. Саме через неї в чайнику виникає страшна накип, псуються пральні машини і швидко виходять з експлуатації системи водопроводу. Та й не тільки техніка псується від такої води - негативний вплив позначається і на людині, здоров'я його внутрішніх органів і зовнішньому вигляді.

За даними різних досліджень ступінь жорсткості води може сильно варіювати залежно від територіального розташування. Але все ж високий вміст іонів кальцію і магнію у воді призводить до появи гіркуватого присмаку, погіршення органолептичних властивостей води та її згубного впливу на людське здоров'я.

Доведено, що від якості питної води сильно залежить функціонування серцево-судинної системи організму, а також шлунково-кишкового тракту. При нагріванні жорсткої води надлишки карбонату кальцію осідають у вигляді накипу і шлаків, що призводить до закупорювання судин і порушення роботи всіх органів.

Також при взаємодії солей з миючими речовинами, такими як мило, шампуні і пральні порошки, утворюються так звані «мильні шлаки» які містяться в піні. Це, в першу чергу, призводить до сильного і не раціональному витраті миючих речовин. Але саме не приємне, що таку піну складно вимити і після висихання вона залишається у вигляді осаду на сантехніці, одязі, на шкірі і на волоссі.

Головною проблемою впливу жорсткої води є руйнування природного жирового бар'єру шкіри, після чого сильно забиваються відкриті пори. Характерною ознакою такого негативного впливу є скрип чистої шкіри або мокрого волосся.

У разі використання м'якої води, багатьох людей може лякати відчуття милкості на шкіри після прийняття ванни. Але це навпаки свідчить про те, що ваш захисний бар'єр залишився цілим і продовжує захищати вашу шкіру від впливу негативних факторів навколишнього середовища. В іншому випадку нам доводиться застосовувати різні тоніки і пом'якшувальні крему для відновлення нормального стану шкіри.

Але разом з цим і у м'якої води також є свої недоліки. Знижений рівень вмісту солей призводить до зниження лужності води і залежно від рівня рН може чинити сильний корозійне дію на сантехніку і водопровідні труби. Для цього, рекомендується використовувати воду з оптимальними показниками містяться в ній елементів, що дозволить зберегти ваше здоров'я і значно подовжить строк експлуатації вашої побутової техніки.

Читайте також: