10 міфів про питну воду

Вода. Ми згадуємо про неї в спеку чи коли мучить спрага. Ми бездумно використовуємо її, коли вона є і починаємо раптом турбуватися, коли її не вистачає. Вже сьогодні відчувається брак прісної води в деяких країнах. Так, у другій за величиною місто Іспанії - Барселону - раз на два дні заходить танкер. У його трюмі - 78 тис. Тонн питної води. Про воду існує безліч прислів'їв і стільки ж міфів. Прислів'я - це мудрість багатьох поколінь. Міфи - помилкові омани покоління «Pepsi». Деякі з міфів допомогли розвінчати фахівці.

Міф 1-й: Щоб скинути вагу, треба менше пити рідини.

Вода є природним сечогінним засобом, і якщо ви дійсно хочете схуднути, то кращий спосіб - пити більше води. Дивно те, як "працює" підсолена вода. Вона притупляє відчуття голоду - організм зайнятий перетворенням води в структуровану і енергетичну форми, на що потрібно 10-20 хвилин. Почуття голоду прийде тоді, коли ви дійсно відчуєте необхідність в їжі.

Міф 2-й: Вага людини збільшується за рахунок кількості випитої води.

Пийте воду - це допоможе знизити апетит, і ви зможете легко відмовлятися від важкої, висококалорійної їжі. Їжа, а не вода збільшує вагу людини. Одна з хитрощів французьких струнких жінок: протягом дня вони часто і потроху п'ють мінеральну воду.

Міф третій: Людині потрібно більше води влітку, а не взимку.

Як це не дивно, в холод слід пити води не менше, ніж у спеку. На морозі організм витрачає більше енергії. Також взимку багато води втрачається при диханні.

Міф 4-й: При авіаперельоти не має значення, що пити: спиртне або безалкогольні напої.

У літаку повітря таке ж сухий, як і в пустелі. Тут норма споживання води: з розрахунку 1 стакан - на годину польоту. Крім того, слід мати на увазі: вживання алкоголю (так само як і кава) в літаку призводить до зневоднення. Після кожної випитої порції алкоголю (чашки кави) треба випити додатково склянку води.

Міф 5-й: Людина, яка п'є багато води - немає сили волі стримати себе.

Дослідження показали: якщо спортсмен примушує себе пити більше води, ніж вимагає почуття спраги, то його витривалість різко підвищується.

Міф 6-й: Йоги можуть обходитися без води кілька діб. Йоги рекомендують вживати 8 - 10 склянок води в день, тобто близько 2 літрів.

Міф 7-й: Надмірне споживання води шкідливо для нирок.

Споживання достатньої кількості води - це один з кращих способів запобігти утворенню каменів у нирках.

Міф 8-й: Роботу мозку стимулює тютюн, кава і алкоголь. Вода тут не при чому.

Оскільки мозок на 75% складається з води, відносне його зневоднення викликає у клітин мозку сильний стрес. Недостатнє споживання води порушує нормальну життєдіяльність організму: з'являється втома і знижується працездатність, збільшується в'язкість крові. Останнє створює умови для утворення тромбів в судинах головного мозку. Роль води в роботі головного мозку відзначається навіть у дитини, що знаходиться в утробі матері. Чому дитина в нормі знаходиться там вниз головою? Відповідь проста - в такому положенні поліпшується кровопостачання, а від кровопостачання мозку в цей період залежить все подальше життя людини.

Міф 9-й: Не має значення, яку воду пити.

Важливо щоб вода відповідала організму. Така вода зберігає клітини тіла і не допускає дегідратації. На обличчі і шиї стає менше зморшок, а все тіло довше зберігає молодість і здоров'я.

Міф 10-й: Вода нічого не варто.

Для спростування цього міфу слід опинитися з 1 фляжкою води на 5 осіб в пустелі. І ще прислухатися до крилатих фраз:

Спокій п'є воду, а неспокій - мед.

Краще хліб з водою, ніж пиріг з бідою.

Тому пийте воду і будьте здорові!