Чи можна пити воду під час їжі?

Питання - чи можна пити воду під час їжі - став все частіше турбувати не тільки дієтологів, але і всіх тих людей, хто хоче вести здоровий спосіб життя і правильного харчування. Пару років тому виникли припущення, що запивати їжу водою, а також будь-якими іншими напоями, вкрай шкідливо - мовляв, рідина розбавляє концентрацію шлункового соку і розріджує їжу, затримує процес травлення.

Прийшов час пояснити з наукової точки зору, що відбувається в організмі, коли ми запиваємо їжу водою, і зробити висновки - корисно це чи шкідливо.

Непрофесійні люди, причетні до медицини побічно, але вважають себе цілителями, пояснюють дію прийнятої під час їжі рідини тим, що вода змиває корисні ферменти зі стінок шлунка, змиває їжу з шлунку в кишечник і розріджує шлунковий сік. Це лженаучние пояснення, і нічого спільного з правдою це твердження не має. Механізм взаємодії води і їжі в шлунку відбувається зовсім по-іншому.

Справа в тому, що шлунок має стінку зі складками, які йдуть уздовж стінки шлунка, від воротаря стравоходу, до воротаря дванадцятипалої кишки. Вода, випита під час прийняття їжі, стікає по цим складкам і майже відразу ж в просвіт дванадцятипалої кишки, неможливо змішуючись з вмістом шлунку, і вже тим більше не розріджуючи шлунковий сік і їжу.

Але це відбувається тільки за умови, що шлунок не переповнений надмірно, і їжа не займає весь обсяг шлунку. Тому для здорового харчування дуже важливо не перевантажувати шлунок, помірно, невеликими порціями, і тоді рідина, прийнята під час їжі, не принесе ніяких наслідків травленню.

Якби рідина приносила травленню шкоду, то особливо шкідливою їжею вважалися б супи, проте всім відомо благотворний вплив супів на процес перетравлення їжі та стану шлунково-кишкового тракту.

Більше того, рідку їжу потрібно вживати щодня, хоча б раз на день, саме суха їжа або переважно тверда призводить до захворювань шлунка - виразкової хвороби і гастритів.

Будьте здорові!