Цікаві факти про воду

Вода була першим, що з'явилося на Землі, вона оточує нас скрізь і у всьому, і здавалося б, чого ми про неї не знаємо? Вона тече, випаровується, виливається на нас дощем, має три основні стани, і ми щодня її п'ємо. Але ми знайшли деякі цікаві факти, що можуть вас вразити.

Вода горить

Вода не може горіти, ми всі до цього звикли змалку, тому що водою гасять пожежі. Але вода відмінний розчинник і містить безліч речовин, у тому числі горючих. Існують природні джерела із підвищеним вмістом метану. І якщо піднести вогонь, то спалахує газ, що виділяється з води, хоча візуально здаватиметься, що палає сама вода.

Існує більше двадцяти станів води

Ще зі школи нас навчили тому, що вода нам зустрічається у трьох станах: рідкому, твердому та газоподібному. Але виявляється, що вчені відкрили набагато більше станів, понад 20. П'ять із них припадають на рідкий і чотирнадцять на твердий, лише газоподібний стан води залишається єдиним і незміненим.

Температури кипіння та замерзання не стабільні

Ми звикли, що вода замерзає при 0 градусів, а закипає при +100. Але є умови, за яких вода може замерзнути навіть при +20 і закипіти вже за +75 градусів. Наприклад, якщо вода буде насичена великою кількістю метану, її щільність знизиться, тиск усередині рідини впаде, що призведе до підвищення температури замерзання. А якщо піднятися в гори, де атмосфера більш розряджена, то закипання настане набагато раніше, з підйомом на кожні 300 метрів точка кипіння знижується приблизно на 1 градус. У вакуумі вода кипітиме навіть за +30 градусів.

Солона вода замерзає при нижчих температурах

Морська вода через наявність у ній солі замерзає за температури -1,91 градус. В Антарктиді існує унікальне озеро, в якому знаходиться чиста вода. Щоправда, вона в 11 разів солоніша, ніж у морі, тому замерзає лише при температурі -50 градусів.

Температура льоду різна

Температура льоду різна. Наприклад, антарктичні льодовики охолоджені до -60 градусів, гренландські – до -28, а альпійські – лише до 0.

Тала вода дарує довголіття

Вважається, що довголіття гірських мешканців обумовлено тим, що вони п'ють талу воду, що стікає з гірських вершин. Адже недарма найчистіша вода прихована в льодовиках, де під товстими верхніми шарами льоду вона тисячоліттями зберігалася в недоторканності та під надійним захистом від усіх зовнішніх факторів.

Вода по-різному відбиває світло

Вода відбиває лише 5% сонячного світла, лід – лише 2%, тоді як сніг – цілих 85%. Саме тому у снігові дні навіть уночі на вулиці досить ясно. Нерівномірність кольору води у Світовому океані також обумовлена тим, що рідина в ньому вибірково поглинає та розсіює світло. Води Саргасового моря найпрозоріші на планеті.

Найсмачніша вода – артезіанська

Найчистіша вода, як і всі скарби цього світу, прихована під землею, в даному випадку в підземних джерелах. Артезіанська вода залягає на глибині більше 40 м і має приголомшливий смак.

Існує понад тисячу різновидів води

На сьогодні у природі відомо близько 1330 видів води: ґрунтова, дощова, зі свіжого чи злеженого снігу, тощо. За вмістом кальцію та інших мінералів воду можна поділити на м'яку і жорстку. Цікаво, що не буває двох однакових складів з різних джерел.

Замовляйте швидку доставку бутильваної води у Львові.